Blog Sitesi

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Araba
  4. »
  5. Uzatılmış tırnaklara yetkin ve güvenli bir şekilde nasıl bakım yapılır?

Uzatılmış tırnaklara yetkin ve güvenli bir şekilde nasıl bakım yapılır?

Uzatılmış tırnaklara yetkin ve güvenli bir şekilde nasıl bakım yapılır?
Günümüzde, modern kadınlar kendi tırnaklarına bakıp nihayet büyümelerini beklemek ya da bir tırnak salonunu ziyaret etmek ve sadece birkaç saat içinde istenen uzunlukta ve şekilde güzel tırnaklar bulmak için harika bir fırsata sahipler.

Tırnaklarına dikkatli bir şekilde bakmak için zamanları olmayan adil cinsiyetin birçok temsilcisi, tırnak uzantılarının bakımının sadece birkaç haftada bir efendilerini ziyaret etmekten ve onları düzeltmekten ibaret olacağına inanarak ikincisini seçer. Ama bu tamamen doğru değil.

Evet, bir ustayı ziyaret etmek ve tırnak düzeltmesi yapmak sizin için kesinlikle gerekli olacaktır, ancak tırnak uzantılarınızın her zaman düzenli olması için, onlara bakmak için bazı önerileri de bilmeniz gerekir.

beyaz manikür

Tırnak uzatma prosedürü bir profesyonel tarafından gerçekleştirildiyse, yapmanız gereken her şeyi ve düzeltmeler arasında nelerden kaçınmanız gerektiğini size anlatması gerekiyordu. Ancak, dedikleri gibi, tekrarlama öğrenmenin anasıdır, bu nedenle tırnakların kırılmaması ve uçmaması için artık ellerinizi herhangi bir nesneye vurmaktan dikkatlice kaçınmanız gerektiğini söylemekte fayda vardır.

Örneğin, bir konuşma sırasında kollarınızı geniş bir şekilde sallamaya alışkınsanız, şimdi, elinizde tırnak uzantıları varsa, bu alışkanlıktan vazgeçseniz iyi olur. Yanlışlıkla bir duvara veya mobilyaya elinizle çarpabilir ve tırnaklarınızın acil düzeltme gerektirmesine neden olabilirsiniz.

Çok sık, tırnak uzantıları araba kapısıyla temas ettikten sonra kırılır – bu nedenle tırnaklarınıza zarar vermemek için dikkatlice açıp kapatmaya çalışın. Ayrıca, elbette, masadaki lekeleri tırnaklarınızla veya açık şişelerinizle kazımak, mantara tırnağınızla dokunmak için alışkanlığınızdan vazgeçin. Tabii ki, muhtemelen yapay tırnakların doğal olanlardan 50 kat daha güçlü olduğunu biliyorsunuzdur, ancak bu asla kırılmadıkları anlamına gelmez.

dizüstü bilgisayarda yazan kız

Ancak tırnaklarınızı arttırdıktan sonra bile bilgisayarda oldukça sakin bir şekilde yazdırabilirsiniz. Bunu sorunsuz bir şekilde yapmanıza kesinlikle yardımcı olacak tek püf noktası tavsiyedir: parmaklarınızı tırnak uzantılarıyla tutun artık klavyeye dik değil, paralel olmalıdır.

Tırnak uzantılarının tasarımından hızla sıkılan bazı kızlar, vernik yardımıyla değiştirir. Bu tür çeşitlilik hayranlarına aitseniz, tırnak uzantılarını vernikle 3-4 gün sonra olduğundan daha sık boyamamanız gerektiğini bilmeniz gerekir. Tanınmış şirketlerin yüksek kaliteli verniklerinde bile, tırnak uzantılarına zararlı sentetik reçineler bulunur. Ve yerli üretim verniklerinde, kadife çiçeğinizi basitçe “çözebilen” aseton bile vardır.

Bu göz önüne alındığında, tırnak uzantılarının bakımı için sadece asetonun bulunmadığı oje sökücüleri seçin. Verniği yapay tırnaklardan çıkarma sürecinde, her birini herhangi bir değişiklik için dikkatlice incelemeye çalışın – küçük lekeler veya renklerindeki değişiklikler.

kız elinde oje sökücü tutar

Birdenbire en az bir tırnak uzatmada böyle bir şey fark ederseniz, zaman ayırın ve mümkün olan en kısa sürede efendinizi ziyaret edin. Bu tür fenomenler, tırnak plağının yeni başlayan bir hastalığını gösterebilir.

Kendinize manikür yaparken, kütikülü tedavi etmek için maşa kullanmayın, bu sadece ona zararlı olmakla kalmaz, aynı zamanda tırnak uzantılarınıza da zarar verebilir. Kütiküllerin tedavisi için tercihen profesyonel bir seriden özel bir sıvı satın alın ve daha sonra kütikülünüz ince ve yumuşak olacak ve tırnak uzantılarınız her zaman mükemmel sırada olacaktır.


İlgili Yazılar

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir