Blog Sitesi

 1. Anasayfa
 2. »
 3. Teknoloji
 4. »
 5. Egm Tarifesinden Kimler Yararlanabilir?

Egm Tarifesinden Kimler Yararlanabilir?

Egm Tarifesinden Kimler faydalanabilir

Egm tarifesinden kimler yararlanabilir? Egm tarifesi nedir? Bu tarifenin güncel şartları nedir? Farklı operatörlerden gelenler nasıl işlem yapmalı?  Bu soruların güncel cevaplarını araştırdım ve kendime uyguladım. Şimdi bu işlemler nasıl yapılıyor sırasıyla anlatacağım.

EGM Tarifesi: Güncel Bilgiler ve İşlem Rehberi

EGM Tarifesi Nedir?

Polis tarifesi yani EGM Tarifesi, Emniyet Genel Müdürlüğü personeli ve aile fertlerine özel olarak sunulan, Türk Telekom tarafından sağlanan mobil fatura tarifesidir. Bu tarife, uygun fiyatlı konuşma, SMS ve internet paketleri içerir.

egm tarifesi referans nasıl yapılır

# İçerik #

Egm Tarifesinden Kimler Yararlanabilir? Güncel Şartlar:

 • Farklı operatörlerden gelenler: EGM tarifesine geçmek için öncelikle Türk Telekom’a geçiş yapmanız gerekir. Geçiş işlemleri için https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/yeni-musteri-tarife-ve-paketleri/faturali-tarifeler/emniyet-20-gb-tarifesi adresini ziyaret edebilirsiniz.
 • Kimler faydalanabilir: EGM personeli, eşleri ve 25 yaş altı çocukları bu tarifeden faydalanabilir. Ayrıca Egm tarifesi kullanan biri, 3 kişiye referans olabilir.
 • Hangi şartlarda faydalanabilir: Bu tarifeye referansla gelecek kişilerin bilmesi gereken en önemli konu; Yasal hat sahibinin tarifesinin güncel tarifelerden birini kullanıyor olması şartı aranmaktadır.
 • Bu tarifeye nerede ve nasıl geçiliyor: EGM tarifesine geçmek isteyenler, bulunduğu bölgede ki Türk Telekom müdürlüklerine müracaat etmesi gerekiyor. Alt bayilerin ve müşteri hizmetlerinin bu işlemleri yapma yetkisi kaldırıldı!
 • Taahhüt: Taahhütlü ve taahhütsüz seçenekler mevcuttur. Taahhütlü abonelerde daha uygun fiyatlar sunulur.
 • Paket İçerikleri: Farklı dakika, SMS ve internet kotası içeren çeşitli paketler mevcuttur. İhtiyaçlarınıza en uygun paketi seçebilirsiniz.
  EGM Tarifesine Kayıt Olma

İşlem Rehberi:

 1. Türk Telekom’a Geçiş: Farklı bir operatörden geliyorsanız, öncelikle Türk Telekom’a geçiş yaparken faturasız bir tarifeye geçiş yapmanız gerekir. Bunu https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/yeni-musteri-tarife-ve-paketleri/faturali-tarifeler/emniyet-20-gb-tarifesi adresinden veya Türk Telekom bayilerinden yapabilirsiniz.
 2. EGM Tarifesine Kayıt Olma: Türk Telekom’a geçiş işlemini tamamladıktan sonra, en yakın Türk Telekom müdürlüğünden, EGM tarifesine kayıt olabilirsiniz.
 3. Paket Seçimi: Size referans olan kişi hangi tarife ve paketi kullanıyorsa, siz de o pakete geçiş yapmak zorundasınız. Lakin 31 gün dolduktan sonra paketinizi yükseltebilir ya da düşürebilirsiniz. İhtiyaçlarınıza en uygun paketi seçebilirsiniz. Paket seçeneklerini https://bireysel.turktelekom.com.tr/mobil/yeni-musteri-tarife-ve-paketleri/faturali-tarifeler/emniyet-20-gb-tarifesi adresinden inceleyebilirsiniz.
 4. Taahhüt Seçimi: Taahhütlü veya taahhütsüz abonelik seçeneğini belirleyin. Taahhütlü abonelerde daha uygun fiyatlar sunulur.
 5. Egm Tarifesine Geçiş Yaparken İşlem Sıralaması: Türk Telekom müdürlüğü tarafından EGM tarifesine geçişiniz yapıldıktan sonra ilk yapmanız gereken SMS işlemidir. İlk SMS’inizi mesaj kısmına size referans olan Polis hattı sahibi kim ise numarasını yazıp 6008‘e gönderin. Hat sahibi de Evet yazacak ve sizin numaranızı yazıp 6008’ e gönderecek. Bu işlemler tamamlandıktan sonra siz, SOZ yazıp 5555’e SMS göndereceksiniz. Son olarak gelen mesaja karşılık ONAY yazıp 5555’e göndereceksiniz. Bu işlemleri doğru yaptıktan sonra telefonunuzu yeniden başlatın ve online işlemlerden kontrolünüzü yapabilirsiniz.
  polis tarifesi

Ek Öneriler:

 • Güncel bilgilere sahip olduğunuzdan emin olun. Türk Telekom’un resmi web sitesini ve duyurularını takip edin.
 • Sorularınız veya sorunlarınız için Türk Telekom müşteri hizmetlerine başvurabilirsiniz.
 • Diğer operatörlerin EGM personeline özel sunduğu tarifeleri de inceleyebilirsiniz.

Umarım bu bilgiler EGM tarifesi hakkında bilgi edinmenize ve işlemleri kolayca yapmanıza yardımcı olmuştur. Teknoloji hakkında bilgi almak isterseniz Teknoloji kategorimize giderek inceleyebilirsiniz.


Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir